Přestavba VW T4 Syncro a kompletní výbava interiéru i exteriéru

Přestavba VW T4 Syncro a kompletní výbava interiéru i exteriéru

Kompletní přestavba dodávky VWT4 Syncro a průvodce vybavením interiéru i exteriéru před cestou na východ Evropy a do střední Asie doplněné o pěknou nálož fotek!

Když jsme si před několika lety pořídili naší vysněnou VW T3 multivan jménem Štefan, byli jsme rozhodnutí, že s ním procestujeme kus světa.
S poznáváním různých zemí naše chuť cestovat a poznávat další země rostla čím dál více. Protože není nic lepšího, než cestovaní bez závazků. Díky tomu se před 1,5 rokem zrodil cestovatelský nápad nakouknout do zemí východní Evropy a Střední Asie (Albánie, Turecko, Gruzie, Arménie, Kyrgyzstán, Tadžikistán, Sibiř atd.)

VWT4 Syncro – Quido!

Vzhledem ke stavu tamější infrastruktury nám bylo líto demolovat naší lásku VW T3 Štefana. Rozhodnutí bylo jasné. Pořídit starou „herku“, do které si uděláme jen postel a vyrazíme za dobrodružstvím. Během několika měsíčního hledaní, se nám naskytla příležitost odkoupit od kamaráda VWT4 syncro  2,5 benzín, 85KWH, LPG 120L s vysokou střechou, protože není nic lepšího, než se v autě rovně postavit. (Bývalá sanitka, která sloužila jako stavební auto). Problesklo nám hlavou: „ideální vůz“ pro náš záměr. Vyrobíme postel a jedem! Máme takovou tradici, že si auto pojmenujeme dle kalendáře v den koupě. Den 31.3 padl na Quida!

Cesty Quida můžete sledovat na:

Facebookové stránce Kam dojede Tam dojedem
Instagramu @T4_syncro_madness

Po základním servisu jako jsou brzdy, motor, rozvody, spojka, podvozek, pohon 4X4, jsme začali odstrojovat pozůstatky z bývalé sanitky. Po kompletním vytažení celého interiéru se ukázalo, že jen tak brzy asi nevyrazíme. Bylo to horší než jsme očekávali. Auto vypadalo jako cedník. Bylo potřeba vše vyvařit a náš sen byl v nedohlednu.

Přibývaly další problémy a tím také výzvy, kterým bylo potřeba postavit se čelem, i když jsme občas ztráceli trpělivost a tím i naději. Vyvaření auta pouze svépomocí a denně po práci nám vzalo 2 měsíce práce a protože jsme neměli garáž, byli jsme zcela odkázáni na počasí. V tu chvíli jsme se rozhodli, že nezůstaneme jen u konstrukce postele, ale vezmeme to z gruntu a pořádně.

Přestavba Quida se vším všudy

Následoval další krok a to zateplení vozu. (Al fólie, izolační desky 25mm, 18mm K-flex). Samotnému zateplení samozřejmě předcházela instalace solárních panelů ( 2x 100Watt monokrysralické, plus mppt regulátor ,110 mAh trakční baterie), připevnění držáku na markýzu ( Fiamma F45pro), montáž rychloupínacích lišt pro připevnění kajaku a vyprošťovacích pásů. Měli jsme pár předešlých zkušeností s naší T3, které jsme mohli v přestavbě našeho snu VW T4 zúročit. (Instalace soláru, markýzy, zapojení nezávislého topení).
I přesto jsme trávili desítky hodin na internetu a hledali, „ jak se co dělá“ ,ptali se na zahraničních fan klubech, diskuzních fórech, pinterestu, youtube a hledali inspiraci, jak by mohl náš Quido vypadat a sloužit na cestách co nejlépe.

Protože rádi navštěvujeme antik centra a vetešnictví po světe,líbí se nám rustic styl, máme rádi dobré víno a jídlo, naše představa o interiéru byla celkem jasná.

Po desítkách hodin strávených kreslením náčrtů a přemyšlením nad ideálním layoutem Quida jsme započali se samotnou výstavbou konstrukce. Rozhodli jsme se pro pevnou vestavbu. Materiál . ( hranoly 50X50mm,obkladové smrkové palubky 12mm,200let stara dubová fošna,dřevěne bedny od vína a šampaňského, podlaha 12mm dubová překližka a linoleum, strečový koberec do interiéru aut v šedé barvě.

Výbava interiéru


Dřevěná vestavba hloubka 35cm
Postel šíře 125cm – základní délka 160cm, po prodloužení 190cm, skládací matrace na míru 160cm a nožní díl 30CM
2 x 25l Kanystr na vodu
Mobilní sprcha z decathlon
Dřez
Mobilní chemické WC
Měnič napětí 375 watt pro nabíjení notebooku, fotoaparátu a další elektroniky
Lednice 35l Waeco kompresorová
Led bodová světla
Benzínové nezávislé topení webasto
Kapsáře na zadní dveře
Otočná sedačka
Taburet, skládací jídelní stůl od Fiamma
Vodovodní baterie 12V
2 plotýnkový přenosný plynový vařič, 4kg plynová bomba
Úložné prostory na optiku a technické vybavení
Úložné prostory pro oblečení a hygienu
Úložné prostory na potraviny a nádobí

Výbava exteriéru:

Plastový kajak
2 x 20l Kanystry na pohonné hmoty
Terénní pneu 215/75/15 4x, plus 2x náhradní pneu
Držáky náhradních pneu a kanystrů
Přední ochranný rám
2x HID světla
Led lampa 52cm
Markýza
Doplňkové vybavení vyrovnávací podložky do terénu fiamma
vyprošťovací pásy
hever, sekera, lopata, pilka, nářadí na opravy
venkovní židlicky
2x hamaky
skládací stůl
záchranné vesty
lékárnička
grill
kompresor
pelech a vybavení pro naší Lolinu, která je nedílnou součástí Quida a nás.

Jelikož máme v plánu cestovat dlouhodobě, navrhli jsme si auto tak ,aby mělo dostatek úložných prostor, pohodlné spaní, soběstačnost ( energie, částečně voda, vaření jak uvnitř, tak venku) a celkově vyhovovalo našim požadavkům. Celá rekonstrukce nám trvala 8 měsíců tvrdé práce. Žádné volné víkendy ani odpoledne .Vše jsme dělali kompletně sami ( vyjma kapsářů a matrace) .Po dokončení přestavby jsme podstoupili přepis auta z N1 nákladní na M1 obytné osobní a vše úspěšně absolvovali.

V tuto chvíli máme za sebou pár tisíc zkušebních kilometru a zatím jsme nenašli nic podstatného, co bychom dispozičně změnili.

Jsme maximálně spokojení se vším, co jsme vybudovali a pevně doufáme, že nám Quido pomůže vyplnit naše cestovatelské sny a bude nám 3 skvělým domovem na kolech!

Děkujeme za Váš zájem a přízeň.


Hledáte další inspiraci k přestavbě?

Amerika Andalusie Anglie Austrálie Chile Citroen Jumper Dolomity Domácí mazlíčci Dánsko Evropa Faerské Ostrovy Francie Free Camping Full-time žití v autě Havaj Inspirace Island Itálie Jižní Amerika Kempování Kempování s dětmi Nový Zéland Oficiální přepis Polsko Portugalsko Pro začátečníky Přestavba Rady & Tipy Roadtrip Skandinávie Skotsko Slovinsko Střešní stan Svět Tipy na výlety Vaření Vestavba do osobáků video VW T4 VWT4 Syncro VW T5 Vybavení Česká republika Španělsko ŠvédskoNapsat komentář