Nejlepší mobilní aplikace pro cestování autem: Navigace, mapy, kempy a další

Nejlepší mobilní aplikace pro cestování autem: Navigace, mapy, kempy a další

Aplikace, které by neměly chybět ve vašem mobilu během žádného roadtripu. Máme pro vás tipy na mapy a navigace online i offline, aplikace na kempování v evropě i ve světě a další. Všechny pro Android i iOS a zdarma.

Google Maps

Aplikace, který by neměla chybět v žádném mobilu a není ji nutné nějak zvlášť představovat. Google mapy nabízí navigaci, plánovač trasy, přehled turistických atrakcí, restaurací, hotelů, obchodů ve vašem okolí včetně otvírací doby, kontaktů a recenzí. A nejen to. Skvělou výhodou na cestě může být například sledování dopravní situace v reálném čase. Díky tomu se můžete včas vyhnout kolonám, zvolit jinou trasu a ušetřit si tak čas. Na vaší naplánované trase zobrazí také dopravní kamery, omezení, nebo placené úseky. Další skvělou vychytávkou, kterou Google mapy nabízí, je tzv. Street View, kdy si můžete reálně projít jakékoliv místo na světě.

Mapy.cz

Jednou z nejoblíbenějších aplikací u nás vůbec, jsou Mapy.cz
Skvělé nejen do auta na plánování trasy, ale zobrazují i turistické cesty a cyklostezky, turistické atrakce, vyhlídky, kempy, restaurace, bankomaty..
A to vše navíc i offline bez připojení k internetu pouze podle GPS polohy!
My sami využíváme mapy.cz především na horskou turistiku.

Maps.me

Občas se může stát, že zrovna nemáte připojení k internetu, došly Vám data, nebo jste mimo signál. V tomto případě se vždy hodí OFFLINE MAPY A NAVIGACE. Pokud se například chystáte na sever Evropy, víte, kterými zeměmi budete projíždět, stačí si stáhnou mapy daných zemí jakmile budete na internet připojeni a dále je využívat bez připojení.

NÁŠ TIP: Pokud jste stále zastánci tištěných map a průvodců, široký výběr najdete na webu Cestovatelskýobchod.cz v sekci Tiskoviny a dárky

Park4night.com

Aplikace, která nabízí přehled placených, ale i free spotů na přespání po celém světě.
Na mapě si vždy můžete dané místo rozkliknout a najít fotografie, informace o vybavení, umístění, případné ceně a další zkušenosti předchozích návštěvníků. Více informací o této aplikaci naleznete na oficiálních stránkách www.park4night.com

iOverlander

iOverlander najde kempovací místa na mapě včetně služeb, recenzí a dalších informací. Vy sami můžete místa přidávat, hodnotit, přidávat fotografie a aktualizovat informace. Po synchronizování aplikace funguje i offline.

CaraMaps

Stejně tak jako dvě předešlé aplikace, i CaraMaps vyhledává všechna místa, která během vaší cesty obytným vozem budete využívat. Kempovací místa, parkoviště – vše doplněno o informace, polohu, kontakty, cenu, obrázky, hodnocení a další. Skvělá aplikace například pro cesty do Německa, Rakouska, Slovinska, Itálie, Španělska, Portugalska, Anglie a na sever Evropy.

Nejlepší aplikace na roadtrip mimo Evropu

Narazili jsme i na pár skvělých aplikací, které jistě stojí za zmínku, ale bohužel zatím nefungují v Evropě.

WikiCamps

Tato aplikace je vůbec nejpoužívanější mezi vanlifery na Novém Zélandu, v Austrálii, Kanadě a ve Spojených Státech. Pro Austrálii a Kanadu si dokonce můžete stáhnout samostatné verze. Tato aplikace nabízí přehled všech kempů včetně cen, benzínek, dump stations, toalet, wi-fi spotů, veřejných sprch.. všeho, co na cestě potřebujete. Pokud se do takových míst chystáte, rozhodně doporučujeme!

HipCamps

Americká aplikace na způsob AirBnb, kdy můžete zažít naprosto výjimečné kempování. Nabízí místa, kde za pár dolarů můžete na soukromém pozemku zaparkovat a využít sociální zařízení. Často s dalším přidaným zážitkem. Doporučujeme kouknout na web https://www.hipcamp.com Během vašeho roadtripu po amerických národních parcích se rozhodně může hodit!

GasBuddy

Pokud hledáte benzínku, GasBuddy porovná ceny benzínu a nafty v okolí. Především pro Ameriku, Kanadu a Austrálii. K dohledání je ale spousta aplikací na podobném principu i pro jednotlivé země evropy.

Používáte nějakou ze zmíněných aplikací? Máte nějakou jinou oblíbenou? Podělte se o ní s námi do komentářů.Vyrážíte kempovat?

Toto vybavení, rady & tipy by se Vám mohly hodit!


2 Replies to “Nejlepší mobilní aplikace pro cestování autem: Navigace, mapy, kempy a další”

Pingbacks And Trackbacks

  • Napsat komentář