POLSKO: Mazlíkem Ford Transit 100 T300  na konci léta k vodě

POLSKO: Mazlíkem Ford Transit 100 T300 na konci léta k vodě

David se svým Mazlíkem Ford Transit 100 T300 vyrazil na konci léta naposled k moři, z Liberce směr Polsko. Najdete zde tipy na kempování, výlety i co v Polsku určitě ochutnat!

Cesta do Polska

Po dlouhém uvažování kam ještě ke konci léta jet k vodě nás napadlo projet to od nás od Liberce rovnou směr Polsko a Medzyzdroje. Přeci jen to je vzdušnou čarou pořád rovně nahoru po mapě.


Vyjeli jsme ve středu po práci cca ve 2 hodiny s tím že tam za 4.5 budeme. Jelikož jsme stavěli na kávu a sem tam nějaká pauza, tak jsme se blížili k pobřeží už za tmy a na naše místo krásně v lese se nám už po tmě nechtělo. Takže jsme začali hledat na první noc příjezdu nějaký kemp ve kterém přespíme a nebudeme muset jezdit po tmě a hledat nějaký spot, aniž bychom spali někomu na zahradě. 

Dziwnoweku camp Wiking

Našli jsme v Dziwnoweku camp Wiking, přijeli jsme tam cca ve 21.30 a čekali že budeme spát před branou. Ale u závory stál hlídač který si vzal techničák řekl at si zaparkujeme kam chceme a ráno to jdeme zaplatit.. 


Když jsme se ráno rozkoukali zjistili jsme že to je skoro prázdný ale nádherný kemp kousek od pláže. No a když jsme šli platit zjistili jsme že za týden už končí sezona takže nás noc stála 200kč za parkování 2 osoby a auto ( brali jako karavan). Což bylo super a když jsme si prošli les a pláž usoudili jsme že tady ještě noc  zůstaneme a projdeme si pláž a centrum.

Miedzyzdroje


Druhý den jsme se přesunuli na Miedzyzdroje kde jsme navštívili Molo, což je ta veliká promenáda s obchůdky která vede pěkný kus do moře a taky tu pěkně fouká. Určitě se tam jeďte podívat je to moc hezké. 

Darlowo


Potom jsme se vydali na doporučení na Darlowo směr Leba, kde jsme cestou v městečku Lazy objevili nádhernou pláž s obřím betonovým vlnolamem, kde jsme si dali pauzu a prošli si to. Za nás asi nejkrásnější pláž a místo u moře v Polsku.  Cestou dál jsme se stavili v Darlowo v centru na jídlo, kde jsme se parádně najedli v místní smažarna ryb, a šli se podívat do centra na maják a další molo u přístavu. Musíme říct že Darlowo na nás působilo takovou tou Italskou atmosférou nádherného starého centra. 

Ať už se chystáte kamkoliv, nezapomeňte na
CESTOVNÍ POJIŠTĚNÍ!
Využijte naši slevu 50% na cestovní pojištění od AXY!

cestovní pojištění se slevou 50 %


No a kousek za Darlowem jsme objevili super spot s výhledem na moře nad nějakou motokrosovou tratí. Po té co jsme jezdili neustále okolo a vždy nás od něj dělil hluboký příkop jsme ho nakonec našli.. přeci když tam stáli důchodci s kiou tak se tam dostat nějak museli ne ?
Nakonec jsme po menším stoupání vyjeli na místo s krásným výhledem na centrum Darlowa a moře. No a vzdušnou čarou naproti nám bylo přesně Švédsko, takže když večer foukalo, tak ta zima byla znát. 

Celkem jsme v Polsku strávili 5 dní a ujeli 1400km kdy jsme projeli pobřeží od Miedzyzdroju až po Slupsk. Cestou jsme navštívili pár místních památek a kostelů. Ikdyž už bylo chladněji, tak se nám Polsko a moře moc líbilo a určitě jsme tu nebyli naposled. A za Darlowo se na náš spot určitě v létě zase vrátíme. 

S pozdravem,
David Starý

@svetem_s_mazlikem

Napsat komentář