Obytné vestavby na míru: Firmy a nadšenci, kteří udělali z koníčku své zaměstnání a připraví za vás na kempování osobní auta i dodávky

Obytné vestavby na míru: Firmy a nadšenci, kteří udělali z koníčku své zaměstnání a připraví za vás na kempování osobní auta i dodávky

Jelikož je o obytné vestavby na míru velký zájem od lidí, kteří touží cestovat obytnými auty, ale na svou vlastní přestavbu nemají například dostatek zručnosti, prostory, nebo čas, oslovili jsme na doporučení tři české firmy, které se o celou přestavbu postarají za Vás. Jsou to nadšenci, kteří ze svého koníčku udělali své povolání.

NOTENT

Šikovné řešení, jak pohodlně spát v autě na cestách, a to nejen v dodávkách ale i v menších MPV a SUV vozech přináší NOTENT. Firma z Východních Čech vyrábí jednoduché spací vestavby i zásuvkové modely s konfigurací na míru podle přání zákazníka. 

KONTAKTY A SOCIÁLNÍ SÍTĚ:

www.notent.cz
info@notent.cz
www.facebook.com/Notent.cz
www.instagram.com/notent.cz

Základní NOTENT vestavby jsou ideálním řešení pro ty, kdo mají jedno auto na práci i na zábavu, potřebují mít vždy plně funkční všechny řady sedadel a zároveň neztratit téměř nic z kapacity zavazadlového prostoru. Přitom vestavba může stále zůstávat v autě, tedy odpadá neustálé stěhování těžkých modulů do auta a zase ven. Vestavba je lehká a vzdušná a ve složeném stavu o ní v autě takřka nevíte a naplno můžete využívat kapacitu svého vozu. Přitom rozložit ji a udělat z ní tak prostornou postel na cestách, je otázka pár kroků, které hravě za minutu stihne jeden člověk. 

Peugeot Traveller

Zásuvkové modely vestavby NOTENT pak vznikají podle konkrétního přání zákazníků tak, aby ideálně využily vnitřní prostor vozu, a přitom pro ně byly maximálně praktické, když například potřebují přepravovat atypické sportovní vybavení, které by se spolu s univerzálními modulovými systémy do auta už jednoduše nevešlo.

Vestavby jsou doplněné pohodlnou skládací matrací z kvalitních materiálů kopírující vnitřní prostory vozu. Matrace je možné objednávat na zakázku také samostatně. 

Ford Tourneo Connect

cestovní pojištění AXA se slevou 50 %

NOTENT se vyplatí sledovat i do budoucna. Chystají rozšíření svého portfolia o příslušenství, které bude kompatibilní s novými i již vyrobenými vestavbami. Na trh plánují vstoupit také se specialitkou, kterou využijí jak vyznavači vanlife, tak i ti, co tráví dovolenou pod stanem, dokonce i chataři nebo zahrádkáři. 

Volkswagen Touran

Mercedes-Benz Vito

Volkswagen T6


HOME ON WHEELS

Jmenuji se Pavel Maryška a jsem zakladatelem firmy Home on wheels s.r.o.

Tak na tuto větu musela Dája z Vanlife_czsk čekat bezmála dva měsíce. Ne, že bych to ignoroval, ale měl jsem v posledních měsících, vlastně letech, tolik práce, že jsem si nemohl dovolit ani vlastní volný víkend. Oslovení od těchto nadšenců mě natolik potěšilo, že jsem měl každý večer před usínáním špatné svědomí, že jsem ještě nesepsal těch pár vět o mě, respektive teď už spíše o nás.

KONTAKTY A SOCIÁLNÍ SÍTĚ:

www.home-on-wheels.cz
Tel.: +420 734 518 102
info@homeonwheels.cz
Facebook: Home on Wheels – Czech Republic
Instagram: @Home_on_wheels_czech_republic

Vraťme se ale na úplný začátek, je polovina roku 2018 a díky závodům v amatérské rally jsem si začal stavět úplně obyčejnou vestavbu z OSB desek, která měla za účel oddělit nákladový prosto od místa na spaní. Taková jednoduchá, víkendová akce. Jenže co se nestalo, najednou to byla příležitost na jiný typ cestování a tak jsem se vydal na pětidenní výlet přes Rakousko, Itálii, Švýcarsko, Lichnštejnsko, Německo a zpět do Čech. A bylo vymalováno, droga v podobně cestování, kam se mi zlíbí a podle momentální nálady.

Nicméně mé první oficiální obytné auto začalo vznikat až 3.1.2019 před domem, pamatuji si to naprosto přesně, protože mi mráz značně ztěžoval život 😊 Rozhodnutí o vlastní vestavbě hodně ovlivnila i má návštěva výstavy obytných aut, kde jsem byl ze zpracování a různých detailů i materiálů nepříjemně překvapený. Zjištění, že se nová auta vyrábí takto byl pro mě jasný signál, že starší obytné auto nebude dobrá volba. Po dvou měsících tak vzniklo auto se sériovým číslem 001, které teď vlastní jeden úžasný pán a od té doby už i kamarád, Marek. V tu dobu jsem jej stavěl jen pro sebe a nikdy by mě nenapadlo, že by to měl být první krok k tomu, co se děje teď. Jak to tak bývá, pochlubil jsem se svým přátelům na FB a množství reakcí bylo neuvěřitelné. Cítil jsem se, jako bych postavil raketoplán NASA, přitom to nebylo nic, než jednoduché obytné auto v moderních barvách. Spousta kamarádů mi řekla, ať postavím další a začnu se tím živit. Ale znáte to, ten kdo si auto staví sám, buď nemá dost financí na „profesionální“ vestavbu nebo ho to prostě jen baví, ale následně se na mě usmálo štěstí v podobě prvního zákazníka s autem na objednávku. 

Stavba začala myslím hned v březnu 2019 a během několika měsíců přebíral, od té doby taky kamarád, Andrej, auto, které bylo dle jeho slov přesně podle jeho představ. To mě opět posunulo dále a dodalo mi sebevědomí k dalším krokům. Děkuji Andreji 😊

Ještě před odevzdáním tohoto auta jsem byl opět postaven před důležitou životní volbu. Být něco jako „zaměstnanec“ nebo se postavit na vlastní nohy? Prakticky ve všech zaměstnáních jsem měl velké problémy s nadřízenými. Buď jsem je díky své píli brzy převyšoval znalostmi z oboru nebo jsem zkrátka odmítal jít s davem a stále se zaměřoval na co nejkvalitnější práci, což je v konzumní společnosti velký problém. Dalším důvodem zamyslet se byl nekonečný boj s obhajobou odvedené práce, která byla často nehmatatelná, nicméně její přínos byl značný. Nakonec mě situace donutila jít vlastní cestou a v ten okamžik jsem jako zázrakem dostal další 2 zakázky. „Slavný“ MB s dřevěnou vestavbou a jednu v klasickém stylu.

Po těchto dvou autech nastal obrovský zlom. Množství poptávek se dostalo do takové výše, že jsem nebyl schopný všechny uspokojit. Přestal jsem pracovat sám a brzy k sobě přitáhl nadšence do cestování, lidi se zájmem o kvalitu, manuálně zručné i velmi vzdělané. 

Najednou nebyl čas vůbec na nic a spánek byl vzácnější než zlato. Stále jsem však chtěl pomáhat lidem se stavbou bezpečných obytných vozů svépomocí a tak vznikl menší e-shop www.stavbakaravanu.cz s konstrukčními materiály a pár postupy jak co dělat. Tento projekt je teď na samém začátku a spíše se snaží vydělat sám na sebe. Až se tak stane, budu mu moct věnovat více času a vytvořit eshop se správnými postupy a veškerými materiály pro stavbu. Nicméně už teď máme služný výběr od lepidel, izolací, konstrukčních latí, desek a laminovaných dílů pro finální vzhled. Nějaké přídavné sedačky, solární systémy a další zajímavé produkty 😊 

Celá myšlenka obytných aut z Home on wheels (www.home-on-wheels.cz) je zcela odlišná od našich „konkurentů“, kteří využívají spíše konvenční postupy a materiály. Naším hlavním záměrem je tedy bezpečnost, dlouhá životnost vestaveb i samotných vozidel. Mám několikaleté zkušenosti z leteckého průmyslu, celoživotní lásku k autům a prošel jsem si i stavebnictvím. Dá se říci, že skloubením toho nejdůležitějšího a nejlepšího přicházíme na trh se zcela jiným přístupem. Nestavíme obytná auta jako, promiňte ta slova v nadsázce, „pojízdné kuchyňské linky“, ale jako technologicky vyspělá letadla, ač se od nich liší některými použitými materiály. Nenajdete u nás žádné běžné lepidlo, žádný běžný vrut a nýt, žádné běžné překližky, běžné postupy a už vůbec ne běžné spojovací metody, které vidíte v dnešních obytných vozech. Investujeme do vývoje, testování, nových technologií a nešetříme na lidech, kteří se zde rozhodli pracovat. To vše nese své ovoce a jsem velmi rád, že to naši zákazníci dokáží ocenit. Díky tomu všemu jsem se rozhodl pro další krok a připravujeme nové zázemí, které bude odpovídat našim požadavkům pro uskutečnění dalších moderních technologií a výrobním perličkám.

Rád bych využil této příležitosti a poděkoval tak celému našemu týmu. Už dávno není tato firma jen o mě, ale o lidech, kteří dělají vše pro to, abychom byli jedničkou na trhu, abychom splnili veškerá očekávání zákazníků a ukázali, že nastal čas na změnu. Děkuji všem z naší skupiny technologů, všem z výroby i nákupu. Bez Vás by se tento sen nestával skutečností.

Děkuji i všem, kteří nás podporují, kteří nám věří a kteří nás svými slovy ženou vpřed.

Za celý tým Home on wheels

Pavel 😊


VEJNY WOOD


Něco o nás: Naše firma VejnyWood vznikla původně z koníčku. Sami jsme vlastnili VW T4, se kterou jsme jezdili na různé srazy a kempovat po Čechách i Evropě. Potom jsme si pořídili VW T3 Syncro se zvedací střechou, a pustili jsme se do jeho rekonstrukce – vyvaření, lak, a pak přišel na řadu nábytek. Martin se rozhodl, že si jej jakožto správný truhlář vyrobí sám. Prototyp hodil vyfocený na facebook a najednou se nám začaly scházet poptávky, zda bychom něco takového nechtěli prodávat. A tak Martin rozjel výrobu nábytku nejprve zaměřenou právě na VW T3. Zpočátku jen v malém rozsahu, v dílně na chalupě, ale po půl roce už byla dílna malá… Martin se vestavbám začal věnovat naplno. Postupem času doplnilo náš tým několik dalších nadšenců, pronajali jsme větší prostory, a firma VejnyWood se rozjela naplno. Z původního zaměření na starší VolksWageny jsme se přeorientovali, resp. jsme rozšířili náš záběr, a začali jsme dělat vestavby prakticky do všech typů dodávek i větších aut.


Děláme obytné vestavby (komplet s rozvody vody, plynu i elektro, s oficiálním zápisem vestavby do technického průkazu), ale i menši vestavbičky, obvykle formou kempovacího boxu do kufru dodávky. Ale můžete si u nás nechat udělat třeba jen samotné elektroinstalace a solární soustavu, instalaci střešních oken apod. – prostě cokoliv, do čeho se bojíte pustit sami a raději byste to nechali na profících 🙂

KONTAKTY A SOCIÁLNÍ SÍTĚ

www.vejnywood.cz 
vejnywood@gmail.com
 Martin Vejnar – 722 400 883 – majitel firmy, má na starosti výrobu, obchod a technické řešení projektů
Lenka Vejnarová – 725 165 041 – finance, marketing a administrativní podpora
Facebook: VejnyWood obytné vestavby
Instagram: @vejnywood


A co je na VejnyWood unikátní? Děláme vestavby opravdu na míru, do prakticky jakéhokoliv auta od malé dodávky po expediční náklaďák. Využití prostor promýšlíme do každého detailu, aby vestavba splnila potřeby konkrétního zákazníka, místo bylo využito co nejefektivněji a váha vestavby aby nebyla příliš vysoká. Zachování vysoké doložnosti auta je pro nás prioritou, proto na nábytek používáme ultra lehké materiály. Nebojíme se instalace expedičních doplňků, elektrických zvedacích postelí, apod.
Vestavby děláme do klasických dodávek (jako např. Boxer, Jumper, Trafic, Transporter či Crafter), ale rozhodně se nevyhýbáme ani atypickým projektům, spíš naopak, výzvy nás baví. Např. nyní se chystáme na vestavbu do UAZ Buchanka nebo do Unimogu, v minulosti jsme dělali třeba obytné MB Vario, a bezpochyby nejzajímavější projekt, na kterém jsme se podíleli, byla Tatra kolem světa 2, kam jsme dělali kompletní vestavbu. To byla velká výzva jak po stránce náročného zpracování, tak po organizační stránce, ale jsme rádi, že jsme se té výzvě mohli postavit a podařilo se nám ji zdárně zdolat.

Pár fotek z interiéru Tatry:

Citroen Jumper (L2H2) na fotkách níže je důkaz, že i v malém autě lze vytvořit vestavba se vším všudy – se spaním a jízdou pro 4 osoby, kuchyňkou s prostornou lednicí, i s koupelnou s vestavným WC. Dosáhli jsme toho díky elektrické polohovatelné posteli, kterou lze přes den vytáhnout ke stropu, a spodní postel se složí na gauče se stolečkem, čímž vznikne posezení v zadní části vozu. 

Kempovací boxy jsou oblíbené mezi těmi, kdo nepotřebují komplet vestavbu, stačí jim postel, jednoduchá kuchyňka a nějaké úložné prostory:

Vestavba do vozu MAN – byli jsme v ČR první, kdo vestavbu do nového MANu dělal:

Jeden z atyp projektů byl Mercedes Benz Vario – vznikla z něj taková pojízdná garsonka, ve které jedna nomádská rodina vyrazila na cesty po východní a jižní Evropě i severu Afriky… 

V malém autě lze kuchyňku řešit třeba vysouvacím boxem v kufru:

Jedna z našich prvních vestaveb – v retro stylu do VW T3:

Tato vestavba je zajímavá řešením úložných prostor (navrženo pro bikery, aby pod vyvýšenou postel mohli parkovat kola) a zároveň je osazena expedičními doplňky.

…a nakonec důkaz, že je pro nás vanlife nejen prací, ale stále je i koníčkem – pár fotek z loňských cest po Rumunsku (foceno na Transfagarasan Highway).


Chystáte se na přestavbu vlastní dodávky a hledáte inspiraci? Koukněte na další přestavby krok za krokem. Nebo sledujte náš Instgarm @vanlife_czsk, kde denně sdílíme skvělé fotky od Čechů i Slováku pod hashtagem  #vanlife_czsk :))

Vyrážíte kempovat?

Máme pro Vás rady & tipy co můžou hodit!
Vanlifeři doporučují: Nejlepší vybavení na kempování v roce 2020
Nejlepší mobilní aplikace pro cestování autem: Navigace, mapy, kempy a další Nenech si ujít žádný nový článek! Přidej se ke 400+ odběratelů, kterým chodí měsíční shrnutí všeho, co se na webu událo, přímo do e-mailové schránky :))

Chceš odebírat novinky?

I have read and agree to the terms & conditions

Napsat komentář