ITÁLIE: Tři pohádková jezera a Tre Cime di Lavaredo

ITÁLIE: Tři pohádková jezera a Tre Cime di Lavaredo

Láká vás Itálie? Chystáte se do Alp? V tom případě byste rozhodně neměli vynechat tato krásná místa. Máme pro Vás tipy na tři pohádková jezera u kterých se Vám bude tajit dech. Tip na místo na přespání v autě u Cortina d’Ampezzo a taky malou ochutnávku z nejznámějšího treku Dolomit – Tre Cime di Lavaredo.

Jsme Radim a Klára, mladý pár co miluje cestování, free camping, spaní v dodávce a vše co k tomu patří :))

My jim tímto moc děkujeme, že se s námi podělili mimo inspiraci na výlet také o krásné fotky! Mrkněte k nim na Instagram pro ještě více tipů na výlety:))


radimandclary

Rádi bychom se s Vámi podělili o pár našich zážitků a tipů z našeho roadtripu do Itálie. Vybrali jsme tři pohádková jezera a malou ochutnávku z italských Dolomit – Tre Cime di Lavaredo.

Lago di Sorapiss

Jezero ležící v italských Dolomitech Vám vyrazí dech. Díky jeho tyrkysové barvě nebudete věřit vlastním očím. Jezero se nachází kousek od městečka Cortina d´Ampezzo. My jsme dali na doporučení a zůstali jsme na místě, které je mezi Cortinou a Misurinou, není placené a je možné tu zůstat i přes noc. Večer usínáte při kouzelném západu slunce a ráno se probouzíte s výhledem na Dolomity.

Místo, kde jsme parkovali je zde:  https://mapy.cz/s/2ZwVx .

Od parkoviště, kde je i rozcestník doporučujeme jít cestou č. 217, která Vás zavede až k jezeru. Cesta je jednoduchá, chvíli jdete po rovině a pak začínáte stoupat nahoru do kopce. Kolem jezera vede cestička, takže jsme si ho obešli kolem dokola. Můžete si zde i zaplavat, ale to je spíš pro otužilce. Každopádně na osvěžení to stačí.

A co si rozhodně nezapomenout vzít s sebou? Pořádný boty, jídlo, pití a pláštěnku!

Lago di Fusine Superiore a Inferiore (Aosta Valley)

Dvě malá jezera, která jsou propojena lesní cestou. Voda je čirá tak, že vidíte až na dno. Doporučujeme Vám si udělat procházku kolem jezer, odkud je krásný pohled na vrcholky hor. S sebou si určitě nezapomeňte vzít plavky. My jsme parkovali přímo u nich. Je zde zakázáno kempování, takže nevytahovat židličky z auta aneb “Kempování zakázáno, spaní v autě povoleno.”

Lago Di Braies

Je známé jako jedno z nejkrásnějších jezer v Evropě a musíme říct, že je to pravda! Schovává se mezi horami v jižním Tyrolsku. K jezeru vede asfaltová silnice a parkovat se dá přímo u něj, ale není na škodu zaparkovat kousek dál a zbytek si dojít pěšky. Kolem jezera vede pěkná trasa. Je zde možnost i půjčení lodičky a po jezeře se projet. Každopádně je určitě lepší vyrazit ráno, odpoledne už je zde hlava na hlavě. 

Dolomity – Tre Cime di Lavaredo – Tři Zuby

Túra kolem Tre Cime patří k těm nejznámějším v Dolomitech, takže by byla chyba ji vynechat. Jak se tam dostat? Cesta vede z Misuriny, odkud můžete jet autobusem nebo vlastním autem nahoru k chatě Auronzo. My jsme parkovali pár metrů od začátku města Misuriny, protože se nám nechtělo platit za kemp, kde jsme i spali. Nahoru jsme se nechali vyvést ráno autobusem, cena za jízdenku tam i zpět do Misuriny byla 4 € na osobu.

Nahoře už je na vás kudy se vydáte, my jsme si obešli Tři Zuby dokola a takový výhledy jsme ještě neviděli! Počasí nám naštěstí přálo, takže jsme viděli široko daleko. Na cestu zpět začala bouřka, ale to jsme hezky vychytali a počkali u chaty na bus zpět dolů. U auta jsme si uvařili něco dobrýho, rozloučili jsme se s kravkama, které nám dělaly společnost a jeli jsme dál.. Každopádně do Dolomit se určitě ještě vrátíme, protože ty výhledy a příroda jsou neskutečný! Možná dáme i nějakou ferratu. 

Doufáme, že se Vám článek líbil a přispěl inspirací. My přejeme všem spousty najetých kilometrů a plno nových zážitků 🙂

Další místa, která jsme navštívili během našeho road tripu najdete na instagramu: radimandclary.


Co v Dolomitech určitě využijete?Napsat komentář