O NÁS

Kdo jsme?

Jsme Daniela a Radek. Pár, co místo sbírání vysokoškolských titulů vyrazil po střední škole nabývat pracovních, cestovatelských, ale především životních zkušeností do Světa. Pracovali jsme ve Walesu, Anglii i Skotsku, na Novém Zélandu, Islandu a teď se chystáme do Kanady. Máme společně procestovanou pěknou řádku zemí, mimo jiné i Taiwan, Fiji, Austrálii, Indonésii a mnoho dalších. Jsme ale zastánci toho, že nejlepší pivo máme stejně u nás, v rodnej Plzni!
Dája ráda fotí, Ráďa zas sportuje a společně nejraději chodíme po horách, nebo objevujeme krásná nová místa s naším Pažoutem.

Náš příběh..

Jakmile si jednou vyzkoušíte cestování v obytném autě, už není cesty zpět. My do toho spadli na Novém Zélandu, kde jsme prací a cestováním strávili nádherných 15 měsíců díky vízovému programu Working Holiday.

Po celou dobu jsme bydleli v autě, neměli stálou adresu a veškerý majetek se nám vešel do jedný krosny pod postel. Každé ráno jsme se probouzeli na jiných, nádherných místech a tehdy jsme pochopili tu svobodu cestování, když všechno, co k životu na cestách potřebujete, vezete pořád vzadu s sebou..

Tam vznikla myšlenka. Velký sen, pořídit si dodávku i doma, v Čechách, předělat jí podle našich představ a projet křížemkrážem Evropu. Nejdřív to byl jen plán do budoucna. Pak jsme si ale díky shodě náhod tento sen mohli splinit dřív, než jsme si vůbec dokázali představit.

Prostřednictvím tohoto webu chceme inspirovat především mladé lidi a ukazovat, že to pravé dobrodružství na cestách nezažijí na all inclusive dovolené, nebo hromadných turistických zájezdech pořádaných cestovkou. Stačí vzít auto, složit sedačky, nafouknout karimatku a přespat na místech s takovým výhledem, který nenabízí ani ty nejluxusnější hotely světa.

Pažouta jsme se rozhodli koupit, když nám v e-mailu přistála pracovní nabídka na Island. Do odjezdu zbývaly dva měsíce a v tom, jestli pojedeme osobákem, nebo obytnou dodávkou jsme měli jasno okamžitě.

Kdo je Pažout?

Peugeot Boxer L1H1 r. 2011 Když jsme ho koupili, měl najeto necelých 150 000 kilometrů. Měsíc a půl nám dával pěkně zabrat, přesto se nám zdárně povedlo udělat z něj před odjezdem parádní auto na kempování. Postupně ho ladíme a snažíme se vychytat to, co nám při přestavbě uniklo. Víme, že je vždycky co zlepšovat. Nejdůležitější ale je, že v něm máme útulno, vozíme vše, co potřebujeme a je to (až na jeden zádrhel na Faerských ostrovech) ten nejlepší parťák na cesty!

CHCEŠ SLEDOVAT NÁS A NAŠE CESTY?

Píšeme cestovatelský blog

Travelblog by D&R

NA INSTAGRAMU NAJDEŠ
 Dáju jako @dajahof

Ráďu jako @kalvasradek