ISLAND A FAERSKÉ OSTROVY trajektem s vlastním autem

ISLAND A FAERSKÉ OSTROVY trajektem s vlastním autem

Přemýšlíte o návštěvě Islandu nebo Faerských ostrovů? Chtěli byste vyrazit se svým vlastním autem, dodávkou, karavanem nebo motorkou? Všechny informace, které potřebujete ohledně cesty trajektem z Dánska vědět, najdete v tomto článku.

Trajektem z Dánska

Pokud se pro takovou cestu s vaším vlastním autem rozhodnete, pravděpodobně využijete lodní přepravu společnosti SMYRILLINE.COM. Trajekt Norrona vyplouvá ze severu Dánska, konkrétně z městečka Hirtshals. Můžete plout přímo na Island do přístavu Seydisfjordur , nebo vaší cestu obohatit o několikadenní zastávku na Faerských ostrovech. Vše záleží jen na Vás.

Jak často trajekt jezdí a jak dlouho to trvá?

Loď vyplouvá celoročně jednou týdně a to každou sobotu, v hlavní turistické sezóně (červen-srpen) dokonce dvakrát. V úterý a sobotu.

Z Dánska na Faerské ostrovy trvá plavba něco kolem 38 hodin, z Faerů na Island dalších 19 hodin. Což znamená celé 3 noci strávené na palubě. Každý trajekt má zastávku v přístavu hlavního města Tórshavn na Faerských ostrovech. Zatímco trajekt kotví v přístavu, můžete si několikahodinové  čekání zpříjemnit procházkou po historickém centru města. Nebo si na ostrovech pobyt rovnou o několik dní prodloužit. Jednoduše budete pokračovat dalším trajektem. Jestli to bude za týden, nebo dva si zvolíte sami. Jen je na to nutné myslet při bookingu.

Tórshavn, Faerské Ostrovy

Přečtěte si naše články z Faerských ostrovů!

Kolik to stojí?

Ceny se hodně odvíjí podle sezóny, rozměru vozidla, typu kajuty, počtu osob a vámi vybraného jídla.

  Sezóny se dělí na: hlavní (high) – střední (mid)– nízkou (low)– zimní (winter)
  U vozidel záleží na: rozměrech a typu vozidla(osobní, obytné, nakladní, atd.)  Kajuty máte na výběr: společné 1-6 osob se sdílenou koupelnou, soukromébez oken/s okny,rodinné
  Jídlo is buď můžete zarezervovat předem, nebo dokoupit kdykoliv během plavby v restauracích a bufetech.

My jsme platili 16 700 Kč  

Odjížděli jsme v půlce listopadu (Low season), jednosměrná plavba Dánsko-Island s týdenní zastávkou na Faerských ostrovech, 2 osoby, dodávka dlouhá 5 metrů, výška max. 2,5 m, kajuta soukromá bez oken s vlastní koupelnou, bez jídla.

Na palubě

Loď není nijak zvlášť luxusní, přesto na ní najdete, na co si vzpomenete. Kromě dvou restaurací, kavárny a baru nechybí ani populární sky bar v nejvyšším patře lodi společně s menším hřištěm na fotbálek. Na palubě najdete také Duty Free Shop, dětský koutek, kino, bazén, vířivky, hernu, posilovnu a recepci. Wifi za poplatek.

Tipy & postřehy

  • Před cestou jsem zjišťovala, jak je to s placením na palubě. Všechno všude pohodlně zaplatíte kartou. V hotovosti přijímají Eura a Dánské koruny.
  • Loď má svou vlastní mobilní síť a ceny za hovor, nebo sms se tím pádem pohybují dost vysoko.
  • Stejně tak jako můžete pozorovat veškerá letadla živě na Flightradar24 můžete vy, nebo vaši blízcí sledovat, kde se zrovna  na moři nacházíte, přes TYTO STRÁNKY
  • na cestu doporučujem kinedryl, pokud nejste tak, jako my, zkušení námořníci!  
  • Jídlo si na palubu můžete donést vlastní. My si v bufetu koupili oběd jen jednou. Mají na výběr třeba pizzu, těstoviny, hranolky s kuřetem atd. za celkem rozumnou cenu  
  • Dejte si pozor na limit potravin a alkoholu, který na Island dovážíte!
  • V hlavní sezóně je většina trajektů plně obsazených, proto doporučujeme rezervovat hodně dopředu.

Snad jste se dozvěděli vše, co je k Vaší cestě potřeba. Pokud máte nějaké otázky, napište nám.

D&R


Co by se Vám mohlo na severu hodit?


3 Replies to “ISLAND A FAERSKÉ OSTROVY trajektem s vlastním autem”

Napsat komentář